zakładanie spółki LTD

zakładanie spółki LTD

Czy w tym momencie historycznym opłaca się przenosić interesy za granicę, czy to nie do końca dobry pomysł?

Ptaszek22

Posty: 1

 
Jakbym wiedział, że to takie proste to dawno bym się z Polski wyniósł. Tutaj masz tylko nerwy i biurwy w urzędach, które chcą tylko zabrać ostatnie pieniądze, zero pomocy, tylko drenaż ekonomiczny. Nie wiem, jak my jeszcze tutaj działamy i w jakim celu.

Hymnny4

Posty: 4

 
Jeżeli chodzi o podatki to przy dużych zarobkach w UK jest średnio, ale ludzie mają wiele form wypłaty, większą elastyczność. Tam nikt się nie czepia za wypłacenie sobie dywidendy, albo za inne podobne praktyki.

maniek

Posty: 12

 
Mam regularnie do czynienia z urzędami angielskimi i zupełnie inna kultura. Tam idziesz do urzędnika i on pomaga. Robi to, co powinien, upraszcza procedury, wyjaśnia. Trudno w to uwierzyć. Tam praktycznie nie ma kontroli.

kikiriki2k

Posty: 7

 
Polakom nie zabroniono zakładać spółek w UK, a to już bardzo dobra wiadomość. Myślę, że z czasem złagodzą nawet procedury.

namok

Posty: 2

 
Marzy mi się brytyjska kwota wolna od podatku. My mamy w tym momencie ochłapy, duży ZUS zbliża się do 2000 złotych. W takich warunkach żyć i ogarniać inwestycje? Już wolę część z tej kwoty przeznaczyć na księgowość w UK i nie patrzeć na krajowe urzędy.

Drogabez

Posty: 3

 
Ktoś powiedział, że życie w Polsce przypomina pływanie w kisielu i to prawda, jak się człowiek wyniesie z biznesem za granicę. Przeżyłem dosłownie oświecenie. Miałem klientów w Polsce, realizowałem usługi, ale z czasem zdobyłem zagranicznych, znacznie bardziej jakościowych. Polecam zaryzykować.

fruster

Posty: 21

 
W UK składki zależą od dochodu. Jak nie masz pieniędzy to nie płacisz. Proste, ale nie u nas.

ym-9090

Posty: 7

 
Jestem przerażony Nowym Ładem i umawiałem się niedawno na konsultacje z https://www.facebook.com/MalyZusiPodatki/ w sprawie optymalizacji podatkowej. To jest jeden z najpopularniejszych konsultantów. Działają bezpośrednio w UK i nawet dochodzi opcja rejestracji spółki na Malcie. Nie jest to super tani interes, natomiast zwiększa i to znacznie możliwości świadczenia usług. Najważniejsze jest to, że masz adres do korespondencji w standardzie, mnóstwo pomocy przy pozyskiwaniu dofinansowania. Rynek UK dalej dla Polaków otwarty.

Marioleczka

Posty: 14

 
U nas nic już normalnie nie funkcjonuje. Służba zdrowia leży, NBP nie podnosi stóp procentowych, chociaż realna inflacja to ponad 15% rocznie, a pewnie i 20% po uwzględnieniu cen żywności. Jak tutaj biznes prowadzić, skoro nie masz nawet pewności inwestycji na 3 miesiące do przodu :)

Fanatyk

Posty: 4